cpt. Cook
 

Špagety Expres

Špagety na cibuli

Špagety na karí

Špagety po lombardsku

Špagety po milánsku

Špagety podle dona Camila

Špagety podle Marie Juany

Špagety s ančovičkami
(Spaghetti con le acciughe)

Špagety s ančovičkami a šafránem
(Spaghetti, acciughe e zafferano)

Špagety s bazalkovým krémem

Špagety s bottargou
(Spaghetti con bottarga)

Špagety s citrónem
(Spaghetti al limone)

Špagety s čerstvými rajčaty

Špagety s červenou řepou

Špagety s ďasem mořským

Špagety s houbami

Špagety s krevetami

Špagety s krevetami

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Špagety s křepelkami

recept ze stránek www.tacos.cz
15 porcí:  150 dkg silných špaget, 10  křepelek, 10 dkg libové žilkované slaniny, 10 dkg domácí šunky, 2.15 dkg sušených hub, 3  kuřecí játra, 1/2 malá cibule, 1/2 křehká mrkev, 1/2 snítka celerové natě, 1/2 sklenka brandy, 1/2 šálek masového vývaru, parmazán nebo gruyére, 1/2 sklenky oleje, sůl, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz Křepelky oškubeme a opálíme, vyjmeme z nich vnitřnosti (dáme stranou jatérka), omyjeme je, osušíme a okořeníme.

www.tacos.cz V kastrolu osmahneme na oleji pokrájenou zeleninu, libovou slaninu a šunku, nakrájené na proužky. Pak do něj vložíme křepelky a necháme je stejným způsobem osmažit do zlatova. Vlejeme vývar a necháme vařit na mírném ohni asi dvacet minut. Vyndáme křepelky, když jsou dobře provařené, přelijeme je několika lžícemi šťávy a odstavíme stranou na teplé místo. Do kastrolu s osmaženou zeleninou přidáme pokrájená jatérka a houby, namočené do vlažné vody a okapané. Osolíme, opepříme a přelijeme brandy. Když se brandy vypaří, odstavíme kastrol z ohně, hmotu zpracujeme v míchacím strojku a dáme stranou.

www.tacos.cz Těstovinu dáme vařit zvlášť do vydatného množství vařící vody, slabě osolené. Necháme ji odkapat, dáme na mísu a ochutíme jemně strouhaným sýrem a křepelčí omáčkou.

www.tacos.cz Těstovinu a křepelky podáváme odděleně. Samotná těstovina, jen se šťávou a masovou příchutí, je sama o sobě chutným a dokonalým pokrmem.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2040x    verze pro tisk

Špagety s lilky