cpt. Cook
 

Špagety Expres

Špagety na cibuli

Špagety na karí

Špagety po lombardsku

Špagety po milánsku

Špagety podle dona Camila

Špagety podle Marie Juany

Špagety s ančovičkami
(Spaghetti con le acciughe)

Špagety s ančovičkami a šafránem
(Spaghetti, acciughe e zafferano)

Špagety s bazalkovým krémem

Špagety s bottargou
(Spaghetti con bottarga)

Špagety s citrónem
(Spaghetti al limone)

Špagety s čerstvými rajčaty

Špagety s červenou řepou

Špagety s ďasem mořským

Špagety s houbami

Špagety s krevetami

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Špagety s krevetami

recept ze stránek www.tacos.cz
15 porcí:  150 dkg špaget, 215 dkg krevet (malých čerstvých nebo mražených), 215 dkg slávek (čerstvých malých, nebo škeblí tallarinas), 3/4 dl extra virgin olivového oleje, 2 stroužky česneku, 40 dkg rajčat loupaných a pokrájených, 1/2 snítka zelené petrželky, sůl, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz Krevety opláchneme a vyloupneme z krunýře. Polovinu z nich nakrájíme na kolečka a ostatní krevety necháme pro ozdobu celé. V kastrolu osmahneme na oleji celé stroužky česneku. Když začnou dostávat nazlátlou barvu, vyjmeme je, napřed vložíme dovnitř celé krevety a potom ty pokrájené. Na mírném ohni je necháme zlehka osmahnout. Přidáme pokrájenou dužinu rajčat. Necháme povařit asi deset minut. Přidáme syrové slávky v lasturách a poloviční množství petrželky. Osolíme, opepříme a necháme povařit ještě několik minut. Stáhneme z ohně a odstavíme.

www.tacos.cz Těstovinu dáme vařit zvlášť do vydatného množství vřící vody, slabě osolené, a občas ji během vaření zamícháme. Když je těstovina správně uvařena (”al dente”), necháme ji okapat, vhodíme do servírovací mísy a ochutíme připravenou omáčkou. Mísu ozdobíme kolem dokola celými krevetami a pokrm posypeme jemně posekanou petrželkou. Podáváme teplé.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 3800x    verze pro tisk

Špagety s křepelkami

Špagety s lilky