cpt. Cook
 

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Špagety s lilky

recept ze stránek www.tacos.cz
15 porcí:  150 dkg špaget, 3  lilky, 15 stroužků česneku, 15 lžic extra virgin olivového oleje, 1/2 snítka zelené petrželky, olej na smažení lilků, sůl, mletý pepř, ovčí sýr (strouhaný mančský nebo roncal)
zkopírováno z http://www.tacos.cz Neloupané lilky nakrájíme na kolečka. Semínka odstraníme pouze tehdy, jsou-li příliš velká. Osmažíme je na velkém množství oleje. Vyjmeme je, když jsou osmaženy dozlatova a položíme je na savý papír. Ochutíme je několika špetkami soli a pepře a udržujeme je teplé.

www.tacos.cz Těstovinu dáme vařit zvlášť do vydatného množství vřící vody, slabě osolené. Zatímco se těstovina vaří, osmahneme v pánvi na oleji na mírném ohni pokrájené stroužky česneku. Musejí zůstat lehce osmahnuté dozlatova (musíme si uvědomit, že po odstavení pánve z ohně se ještě trochu osmahnou).

www.tacos.cz Když je těstovina správně uvařena (”al dente”), necháme ji okapat (ne příliš), vhodíme ji ještě kapající do mísy. Ihned ochutíme osmahnutým česnekem v oleji, promícháme s posekanou petrželkou a nakonec posypeme čerstvě mletým nebo podrceným pepřem. Pokrm podáváme kouřící, ozdobený kolečky lilku a posypaný strouhaným sýrem.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2454x    verze pro tisk

Špagety s lososem

Špagety s mandlovým pestem a sardinkami
(Spaghettoni al pesto di mandorle con sardine)

Špagety s mangoldem
(Pasta con le bietole)

Špagety s máslem a sýrem

Špagety s masovou omáčkou

Špagety s mušlemi

Špagety s omáčkou pesto

Špagety s omáčkou pesto

Špagety s pecorinem, pancettou a pórkem

Špagety s rajčatovým protlakem a sýrem

Špagety s rajčaty

Špagety s rajskou omáčkou

Špagety s rajskou omáčkou

Špagety s růžičkovou kapustou

Špagety s rybí omáčkou

Špagety s tuňákem

Špagety se sardinkami

Špagety se slaninou a vejci

Špagety se slávkami podle Flority