cpt. Cook
 

Potato cakes

Raggmunk
(Švédské bramborové placky)

Rösti se sýrem Appenzeller

Smažené česnekové placičky

Sýrové bramborové lívanečky

Sýrové bramborové placičky holandské

Sýrové bramborové placky

Tortilla al modo de Palencia

Španělsko   bluestarbluestarbluestarbluestarwhitestar

Tortilla de patatas

Bramborová omeleta

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  715 dkg brambor, 2  cibule, 7 lžic olivového oleje, sůl, mletý pepř, 6  vajec
zkopírováno z http://www.tacos.cz Oloupejte moučné brambory, omyjte je a nakrájejte na tenké plátky. Oloupejte cibuli a nakrájejte na malé kostky, není třeba ji sekat nadrobno. Polovičku olivového oleje rozpalte na vyšší pánvi o průměru asi 20 cm. Poduste na ní plátky brambor a kostičky cibule asi 25 minut - ale nesmažit. Osolte a opepřete.

www.tacos.cz Do mísy rozklepněte vejce, rozkvedlejte je, osolte a opepřete. Poněkud vychladlé brambory s cibulí přidejte k vejcím. Rozpalte v pánvi zbývající olivový tuk a brambory s vejci a za střední teploty asi 6 minut opékejte. Občas pánví trochu zatřepejte, aby se brambory nepřichytily ke dnu. Pánev přikryjte plochým talířem a pevně je k sobě přitiskněte. Pak pánev obraťte dnem vzhůru, aby omeleta sklouzla na talíř. Omeletu opatrně sešoupněte z talíře zpět na pánev a smažte po druhé straně ještě dalších 6-8 minut. Hotovou nakrájete na trojúhelníkové dortové řezy nebo na kostky.

www.tacos.cz Je to jednoduchý sytý pokrm, který se podává teplý i studený, buď jako hlavní jídlo, anebo mezi jednotlivými chody. Připravuje se v mnoha variantách: se zeleninou, se šunkou, s kraby a podobně. Servírovaná se salátem poslouží tortilla jako lehká večeře. Hodí se také do studené mísy, doplněná dalšími malými pokrmy.

vloženo 30.06.2007    zobrazeno 1825x    verze pro tisk

Tortilla de patatas

Valašské mrkvance

Valašské podlesníky

Valašské zahýbance

Velkolepé bramborové latke s uzeným lososem na jedné pánvi