cpt. Cook
 

Fettuccine s mořskými plody

Čína   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Garnáti s houbami

You Men Da Xia

recept ze stránek www.tacos.cz
2 porce:  10  sušených hub mu-err, 15 kousků zázvoru, 2  jarní cibulky, 3 stroužky česneku, 40 dkg syrových garnátů, 4 lžíce rostlinného oleje, 1/2 lžíce rýžového vína, sůl, 2 lžíce sezamového oleje
zkopírováno z http://www.tacos.cz Čínské houby namočte do horké vody asi na 20 minut, aby změkly. Pak je z vody vyjměte a pořádně vymačkejte. Mezitím oloupejte a očistěte zázvor, mladé cibulky a česnek a nakrájejte je na tenké plátky. Odstraňte z garnátů hlavičky, schránky a nožku. Na silnější straně je podélně nařízněte, ale jen tak daleko, aby drželi pohromadě a nerozsypali se. Rozpalte na pánvi nebo ve woku olej. Vsypte tam garnáty a za stálého míchání je za vysoké teploty smažte asi 1 minutu, přilijte rýžové víno a garnáty vyjměte. Houby krátce osmažte ve zbylém oleji. Přidejte k nim zázvor, cibulku a česnek a smažte dál, až začne směs intenzivně vonět. Pak vraťte na pánev garnáty a vše osolte. Podle chuti můžete garnáty před podáváním pokapat sezamovým olejem.

www.tacos.cz Zvlášť pěkně se garnáti vyjímají naaranžovaní na zeleném salátu. Listy salátu omyjte a vystelte jimi servírovací mísu. Garnáty naskládejte uprostřed.

vloženo 14.12.2007    zobrazeno 2425x    verze pro tisk

Humr po katalánsku

Humr po normansku
(Homard à la normande)

Krabi smažení

Krevetky s pepřem a solí

Krevety Enchiladas

Krevety Liu

Krevety na asijský způsob podle šéfa Pauluse

Krevety na kari

Krevety na karí

Krevety na karí

Krevety na kreolský způsob
(Shrimp creole)

Krevety po louisiánsku

Krevety po mandarínsku

Krevety po New Orleánsku

Krevety po pekingsku

Krevety po turecku

Krevety s mandlemi

Krevety s vepřovým masem