cpt. Cook
 

Hovězí maso s růžičkovou kapustou

Hovězí maso s tykví a žampióny

Hovězí maso se sójovými boby

Hovězí maso v zelenině

Hovězí mole

Hovězí na cibulce

Hovězí na hřebíčku

Hovězí na karí

Hovězí na pivu

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Hovězí na víně s brusinkami

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2 kg hovězí kližky nebo libového předního, 2 lžíce hladké mouky, 3  červené cibule, 4 lžíce olivového oleje, 3 dl červeného vína, 3 dl hovězího vývaru, 3 lžíce brusinkového kompotu, sůl, mletý pepř, zelená petrželka na ozdobu
zkopírováno z http://www.tacos.cz Maso nakrájejte na silnější plátky, a ty pak na 'gulášové' nebo drobnější kostky. Poprašte moukou, solí a pepřem nebo tyto suroviny vsypte spolu s kostkami hovězího do igelitového sáčku. Když jím pak pořádně zatřesete, maso se rychle a stejnoměrně obalí. Ve velkém silnostěnném kastrolu, který můžete dát do trouby, rozehřejte část oleje. Vsypte do něj kousky masa tak, aby se vzájemně nepřekrývaly, a ze všech stran je opečte, až zhnědnou. Pak je hned vyjměte na hluboký talíř. Troubu předehřejte na 200, horkovzdušnou na 180 °C.

www.tacos.cz Do kastrolu přilijte zbytek oleje, vsypte cibuli, osmahněte ji a do kastrolu vraťte maso i se šťávou, která se nashromáždila v talíři. Přilijte víno i vývar, promíchejte, osolte a opepřete. Přikryjte pokličkou a vložte do trouby. Maso se bude dusit rovnoměrněji než při dušení na sporáku. Po deseti minutách stáhněte teplotu o dvacet stupňů a hovězí zvolna duste asi hodinu a půl, dokud není opravdu krásně měkké. Občas zkontrolujte, jestli se nevydusilo moc šťávy; v tom případě maso trochu podlijte horkou vodou nebo vínem. V závěru přidejte do omáčky brusinky, promíchejte a ještě prohřejte. Před podáváním posypejte zelenou petrželkou.

www.tacos.cz Příloha: bramborová kaše, rýže nebo knedlíky

vloženo 27.09.2008    zobrazeno 2884x    verze pro tisk

Hovězí nudličky na pórku

Hovězí nudličky s růžičkovou kapustou

Hovězí pečeně na zázvoru

Hovězí pečeně na zelenině

Hovězí pečeně plněná mletým masem

Hovězí pečeně se zeleninou

Hovězí pečeně se žampióny

Hovězí plátek na jalovci

Hovězí plátky na celeru

Hovězí plátky na rajčatech