cpt. Cook
 

Masové kuličky smyrenské

Masové závitky z kyselého zelí a masa

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Masový závin

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  30 dkg zmraženého lístkového těsta, 1/2  houska, 2  cibule, 1/2 stroužek česneku, 2 lžíce másla, 40 dkg mletého masa, 1/2  vejce, 1/2 lžíce hořčice, 1/2 lžička soli, mletý pepř, 1/4 lžičky tymiánu, 1/4 lžičky majoránky, 1/2  vejce na potírání
zkopírováno z http://www.tacos.cz Kořeněný pečený masový závin v lístkovém těstě je chutným hlavním jídlem s různými přílohami. Můžete jej také podávat v polovičních porcích jako teplý nebo studený předkrm.

www.tacos.cz Rozmrazte těsto, housku namočte ve studené vodě a potom přebytečnou vodu vymačkejte. Cibuli a česnek oloupejte, nakrájejte na kostičky a poduste na másle do sklovita. Mleté maso smíchejte s houskou, cibulí, česnekem, vejcem, hořčicí a kořením. Ochuťte a utvořte šišku.

www.tacos.cz Rozválejte lístkové těsto a zabalte do něj šišku z mletého masa. Okraje potřete rozkvedlaným vejcem, stlačte je a zbytky těsta roládu ozdobte. Propíchejte těsto vidličkou tak, aby při pečení mohla unikat pára. Dejte do horké trouby, 15 minut pečte do zlatova a nechte potom při nízké teplotě dojít.

www.tacos.cz Příloha: brusinkový kompot v pomerančových miskách nebo omáčka Cumberland. Hlávkový salát s okurkou a rajčaty.

www.tacos.cz Náš tip: Lístkové těsto rozmrazujte přikryté, aby se neorosilo. Vál, na němž pracujete s těstem, poprašte moukou.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 3425x    verze pro tisk

Mexické masové kuličky v rajčatech

Mittitei

Mleté maso s houbami a jáhlami

Mleté maso zapékané v paprikách s tykví

Musaká
(Nákyp s lilkem)

Musaka

Musaka s bramborami

Musaka z Belvederu

Musaka z mletého masa a rýže

Musaka z mletého masa a zelí

Musaka z mletého masa s lilkem nebo tykvičkami

Musaka z tykve

Mussaka

Nákyp z mletého masa s cibulí

Nervózní karbenátky na grilu

Novoroční závitky Tiung

Obalovaná vejce