cpt. Cook
 

Mléčná polévka chlebová

Mléčná polévka s drobením

Mléčná polévka s nudlemi a sýrem

Mléčná polévka s taveným sýrem

Mléčná polévka vločková

Mléčná s čerstvými houbami

Mléčná s drobením

Mléčná s houbami

Mléčná s koprem

Mléčná s krupkami

Mléčná s nudlemi

Mléčná s vejci

Mléčná smetanová

Mléčná z kysaného mléka sytá

Mléčná z ovesných vloček

Moje kulajda

Oukrop

Ovesná z vloček

Itálie   bluestarbluestarbluestarbluestarbluestar

Pasta chi cruzziteddi

Těstovinová polévka s kaštany

recept ze stránek www.tacos.cz
6 porcí:  90 dkg jedlých kaštanů (sušené, nebo trochu více čerstvých), 1/2  bobkový list, 40 dkg divokého fenyklu, 40 dkg těstovin (ditali nebo malé mušličky), chilli paprička peperoncino, sůl, mletý pepř, 1/2 lžíce olivového oleje na pokapání
zkopírováno z http://www.tacos.cz Sušené kaštany se propláchnou a přes noc nechají namočit v dostatečném množství vody. Před vařením se voda slije a odstraní se případné zbytky kůže. Čerstvé kaštany se ostrým nožem na ploché straně naříznou do kříže a ponoří pod vodu s bobkovým listem. Voda se přivede k varu a vaří se asi 15 minut. Pak se odstaví a horké se zbaví kůry i světle hnědé kůžičky. Před loupáním by neměly vychladnout, pak ztvrdnou a je těžké je oloupat.

www.tacos.cz Oloupané kaštany se dají do hrnce vody s nasekaným divokým fenyklem (divoký fenykl lze nahradit kouskem salátového fenyklu, jemnou zelenou částí s horní třetinou bulvy). Hladina vody by měla být asi 7 cm nad kaštany. Vše se přivede k varu a za občasného míchání vaří asi 45 minut, dokud se kaštany nerozpadají. Pak se přidá sůl a malé polévkové těstoviny a ty se vaří, dokud nejsou al dente. Pokud je polévka příliš suchá, přidá se trochu horké vody. Hotová se dosolí, opepří a přichutí pálivou paprikou. Servíruje se horká, zakápnutá olivových olejem a na stůl se přichystá i mlýnek s pepřem a mletá pálivá paprika. Jde o tradiční jednoduché sicilské jídlo z oblasti města Pollina, v italštině se nazývá Pasta con castagne, někde obsahuje i cibuli, jindy se zasypává strouhaným pecorinem.

vloženo 13.02.2010    zobrazeno 1772x    verze pro tisk

Pivní polévka