cpt. Cook
 

Mléčná polévka s drobením

Mléčná polévka s nudlemi a sýrem

Mléčná polévka s taveným sýrem

Mléčná polévka vločková

Mléčná s čerstvými houbami

Mléčná s drobením

Mléčná s houbami

Mléčná s koprem

Mléčná s krupkami

Mléčná s nudlemi

Mléčná s vejci

Mléčná smetanová

Mléčná z kysaného mléka sytá

Mléčná z ovesných vloček

Moje kulajda

Oukrop

Ovesná z vloček

Pasta chi cruzziteddi
(Těstovinová polévka s kaštany)

Pivní polévka

Česko   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Pohlreichova kulajda

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2 hrst sušených hub, 1/2 l hovězího vývaru, 15 dkg másla, 10 dkg hladké mouky, 16 dkg brambor, 1/2 svazek kopru, ocet, 3 dl mléka, 1/2 dl smetany, sůl, moučkový cukr, mletý pepř, 4  vejce
zkopírováno z http://www.tacos.cz Houby namočíme do studené vody. V kastrolu rozehřejeme máslo, na které nasypeme mouku a připravíme světlou jíšku. Hotovou jíšku zalejeme vývarem, rozmícháme metličkou dohladka, osolíme, opepříme a přivedeme k varu. Necháme zvolna vařit asi 20 - 30 minut. Mezitím nakrájíme oloupané brambory na malé kostičky. Mouka se provaří a vznikne tak nádherně hladký základ polévky. Přidáme mléko, brambory, vymačkané houby a necháme provařit do změknutí brambor. Podle chuti přidáme cukr, sůl a ocet a zjemníme smetanou. Nakonec do polévky přidáme nasekaný kopr, trošku si ho necháme na ozdobení na talíři. Polévku už nevaříme, aby kopr zůstal krásně zelený.

www.tacos.cz Servírujeme se ztraceným vejcem: v kastrůlku zavaříme nesolenou vodu s octem, vejce vyklepneme do šálku a poté ho vlijeme do vroucí vody, kterou jsme roztočili do víru. Voda se musí vařit jen velmi mírným varem, opatrně ji promícháme, aby se bílek stačil rovnoměrně obalit kolem žloutku. Vejce takto vaříme maximálně 2 - 3 minuty. Stáhneme z ohně a necháme dojít. Žloutek musí zůstat tekutý. Před podáváním je položíme na savý kuchyňský papír, abychom ho zbavili přebytečné vody.

vloženo 05.02.2012    zobrazeno 2547x    verze pro tisk