cpt. Cook
 

Telecí řízek se šunkovým kornoutkem

Telecí řízky na víně

Švýcarsko   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Telecí řízky plněné, smažené v těstíčku

recept ze stránek www.tacos.cz
1 porce:  115 dkg telecí kýty bez kosti, 15 dkg šunky, 15 dkg pečeného telecího masa, 10 g zelené petrželky, 2 dkg strouhaného tvrdého sýra, sůl, 3 dkg hladké mouky, 1/2  vejce, 15 dkg tuku na smažení, 10 dkg sterilovaného hrášku, 15 dkg zelených paprik (i žlutých či červených), 15 dkg rajčat, 15 dkg žampiónů, 2 dkg cibule, česnek, 15 dkg brambor, máslo na dušení zeleniny
zkopírováno z http://www.tacos.cz Dva tenké plátky telecího masa z kýty se potřou směsí jemně mleté šunky, pečeného telecího masa, sekané zelené petrželky a strouhaného sýra (okraje masa musí zůstat čisté). Na každý potřený plátek se položí plátek další, okraje se sklepou paličkou, aby řízky byly dobře uzavřeny. Pak se osolí, ponoří do hustšího těstíčka z mouky a vajec a usmaží do zlatova. Současně se dusí na másle sterilovaný hrášek.

www.tacos.cz Hotové řízky se položí na dušený hrášek, přelijí se směsí na nudličky krájených, na másle dušených zelených, žlutých nebo červených paprik s oloupanými, na větší kousky krájenými rajčaty (z čerstvých nebo mražených), plátky žampiónů a jemně krájenou cibulí, trochou třeného česneku a kousky uvařených oloupaných brambor. Vhodným doplňkem je chřest, místo chřestu je možno použít i černý kořen (s máslem) nebo jemný zeleninový salát.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2000x    verze pro tisk

Telecí řízky s ovocem

Telecí řízky s tykví

Telecí řízky se smetanovou omáčkou

Telecí soté s ovocem

Telecí steak ženevský

Telecí zadělávané

Telecí závitky

Vídeňské telecí řízky

Vídeňský řízek
(Wiener Schnitzel)

Zadělávané telecí

Zadělávané telecí maso se zeleninou

Zapečený telecí řízek s brokolicí