cpt. Cook
 

Italská rajčatová omáčka

Italská rajčatová omáčka
(La salsa di pomodoro)

Jarní omáčka

Jemná tomatová omáčka

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Jemné máslové omáčky

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  20 dkg másla, 2  žloutky, 2 lžíce bílého vína, 1/2 lžička soli, 1/4 lžičky mletého pepře, 1/2 lžička citrónové šťávy
zkopírováno z http://www.tacos.cz Máslové omáčky jsou připravované našleháním žloutků a másla. Hodí se skoro ke všem jídlům, protože jsou neutrální chuti. Podávají se k rybě a jemné zelenině, jako je chřest, nebo ke šťavnatým steakům z filetu.

www.tacos.cz Máslo přepusťte a nechte zchladit a ztuhnout. Žloutky, bílé víno, sůl a pepř dejte do kovové mísy (dobrý vodič tepla) a šlehejte metličkou. Mísu umístěte do hrnce nad vodu v mírném varu tak, aby se dno nedotýkalo hladiny. Žloutkový krém rozšlehejte do jemné pěny. Šlehejte tak dlouho, až krém začne houstnout. Máslo přidávejte po lžících a zašlehávejte. Omáčku ochuťte citronem. Před podáváním ohřejte omáčku ve vodní lázni (asi 40 stupňů). Přikryjte ji a před servírováním krátce našlehejte.

www.tacos.cz Máslová omáčka - holandská a její obměny:

www.tacos.cz - Omáčku rozmíchejte se lžičkou rajského protlaku a ochuťte jednou kapkou masového extraktu. Potom se jí říká omáčka 'Choron'.

www.tacos.cz - Bezprostředně před podáváním opatrně vmíchejte 1/8 I do tuha ušlehané šlehačky - získáte smetanovou omáčku.

www.tacos.cz - Nastrouhejte jemně 2 lžíce lískových oříšků, opražte je a dejte do omáčky.

www.tacos.cz - Pro maltézskou omáčku použijte velmi jemně nastrouhanou pomerančovou kůru a ochuťte 2 až 3 lžícemi šťávy z červených pomerančů.

vloženo 09.07.2017    zobrazeno 1136x    verze pro tisk

Jogurtová omáčka k rybě nebo pudinkům

Kaparová omáčka

Kaštanové pyré
(Purée de châtaignes)

Koprová omáčka jíšková

Koprová omáčka jíšková

Koprová omáčka krémová

Koprová omáčka krémová

Koprový krém

Kořeněný švestkový protlak

Krémový francouzský cibulový dip

Křenová omáčka

Křenová omáčka podle Tomáše Stehlíka

Křenová omáčka smetanová

Madeirská omáčka

Meduňková omáčka