cpt. Cook
 

Barmská kachna

Divoká kachna na víně

Dušená divoká kachna

Husa stažená

Husí drůbky zadělávané

Husí krk nadívaný

Husí rizoto na Heveský způsob

Husí stehna v šouletu

Kachna Burda

Francie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kachna dušená na muškátovém víně

recept ze stránek www.tacos.cz
1 porce:  1/4 mladé kachny, sůl, 3 dkg másla, 3 dkg cibule, 15 cl muškátového vína, 15 cl nemastné šťávy z telecí pečeně, 15 cl smetany, mletý bílý pepř, muškátový květ nebo oříšek, moučkový cukr, 3 cl portského vína, 3 dkg jarní cibulky, 15 dkg bobulí hroznového vína, 3 dkg hlaviček žampiónů, máslo na podušení žampiónů a cibulek
zkopírováno z http://www.tacos.cz Mladá očištěná, vykuchaná a opláchnutá kachna se rozseká na menší kousky (včetně křídel a stehen), osolí a nechá podusit na másle téměř do měkka (stehna se nechají dusit déle). Podušené kousky kachny se vyjmout a ponechají v teple.

www.tacos.cz Do zbylého másla s kachním tukem se vsype jemně krájená cibule, která se lehce osmahne, zastříkne muškátovým vínem a nakonec se přidá silná nemastná šťáva z telecí pečeně. Vše se krátce povaří, pak se přidá hustá sladká smetana a kousky opečené kachny. Omáčka se osolí, ochutí bílým mletým pepřem, trochou muškátového květu nebo oříšku, přidá se trochu cukru, portského vína a vše se krátce podusí. (Omáčka má být hustší, světle krémové barvy.)

www.tacos.cz Jednotlivé porce kachny se před podáváním obkládají malými cibulkami podušenými na másle, oloupanými, jader zbavenými velkými bobulemi hroznů a podušenými hlavičkami žampiónů. Vhodnou přílohou jsou nasucho opečené krajíčky bílého chleba, vařená rýže, široké nudle nebo jiný druh těstovin.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2714x    verze pro tisk

Kachna na červených bobulích
(Canard aux baies rouges)

Kachna na hroznovém víně
(Canard aux raisins verts)

Kachna na karí

Kachna na medu a víně

Kachna na pomerančích

Kachna na pomerančích
(Caneton a l'orange)

Kachna na pomerančích
(Canard a l'orange)

Kachna na třešních

Kachna na způsob zvěřiny

Kachna nebo mladá husička pečená