cpt. Cook
 

Barmská kachna

Divoká kachna na víně

Dušená divoká kachna

Husa stažená

Husí drůbky zadělávané

Husí krk nadívaný

Husí rizoto na Heveský způsob

Husí stehna v šouletu

Kachna Burda

Kachna dušená na muškátovém víně

Kachna na červených bobulích
(Canard aux baies rouges)

Kachna na hroznovém víně
(Canard aux raisins verts)

Kachna na karí

Kachna na medu a víně

Kachna na pomerančích

Kachna na pomerančích
(Caneton a l'orange)

Francie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kachna na pomerančích

Canard a l'orange

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1.15 kg kachny, 15 dkg vepřového bůčku, 1/2  citrón, 2  pomeranče na štávu, 1/2  pomeranč na dílky, 2 dkg másla, 1/2  mrkev, 1/2  cibule, 2 dl suchého bílého vína, 3 dl vody, sůl, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz Nakrájejte nahrubo oloupanou cibuli a mrkev. Vymačkejte šťávu z pomerančů a z poloviny citrónu. Umyjte zbylý pomeranč a druhou polovinu citrónu a oloupejte je. Nakrájejte kůru na jemné proužky. Oloupejte pomeranč, odstraňte i tenkou bílou slupku, rozdělte ho na dílky, odstraňte zrníčka. Do hrnce dejte rozpustit máslo a mladou vykuchanou kachničku prudce osmahněte, otočte ji a když je opečená ze všech stran, dejte ji na talíř.

www.tacos.cz Do hrnce dejte kostičky bůčku, česnek a mrkev, a minutu míchejte. Vraťte do hrnce kachnu, osolte, opepřete, přilijte víno a vodu. Promíchejte, přiveďte k varu, pak stáhněte oheň, přiklopte a nechte pomalu dusit 80 minut. Na posledních 10 min přidejte polovinu pomerančové šťávy. Mezitím asi 3 min restujte kůru a nechte okapat.

www.tacos.cz Když je kachna hotová, vyndejte ji a naporcujte. Kachnu přendejte na servírovací mísu a nechte v teple. Šťávu, která vám při porcování zbyla, vraťte do hrnce, přidejte zbylou pomerančovou šťávu, dílky pomerančů a kůru. Ohřívejte na mírném ohni 3 min. Pak touto omáčkou kachnu polijte, obložte ji dílky pomeranče a servírujte.

vloženo 01.08.2007    zobrazeno 2962x    verze pro tisk

Kachna na třešních

Kachna na způsob zvěřiny

Kachna nebo mladá husička pečená