cpt. Cook
 

Drůbeží salát s ovocem

Drůbeží salát s rajčatovou majonézou

Feferonkový salát s kuřetem

Garnátový salát

Kořeněné kuře s datlemi a čekankou

Krabí salát

Králičí salát se zeleninou

Kuřecí salát

Kuřecí salát s hráškem a tykví

Kuřecí salát s kukuřicí
(Salade de poulet au mais)

Kuřecí salát s ovocem

Kuřecí salát s vlašskými ořechy

Kuřecí salát se sýrem

Laos   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Laoský kuřecí salát s rýží

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2  červená cibule, 8 cm čerstvého zázvoru, 2 šálky rýže jasmínové, uvařené a vychlazené, 1/2 sklenka červené thajské kari pasty, 3 lžíce čerstvé limetkové šťávy, 1.15 lžíce rybí omáčky, 1.15 lžíce moučkového cukru, 4 lžíce rostlinného oleje, 415 dkg kuřecích stehen, sůl, 1/2  chilli paprička serrano, 1/2 šálek burských oříšků, 1/2 šálek koriandrových lístků, 1/2 šálku máty peprné, hlávkový salát, limetka
zkopírováno z http://www.tacos.cz Červenou cibuli nakrájenou na tenké plátky a zázvor nakrájený na sirečky vložte do středně velké mísy s ledovou vodou a nechte je namočené, zatímco budete připravovat kuře a rýži.

www.tacos.cz Uvařenou a vychladnutou jasmínovou rýži a polovinu červené thajské kari pasty promíchejte rukama v misce, aby se obalily. Odložte stranou. Ve velké míse míchejte limetkovou šťávu, rybí omáčku a cukr, dokud se cukr nerozpustí.

www.tacos.cz Na velké nepřilnavé pánvi rozehřejte na středně vysoké teplotě polovinu oleje. Přidejte mleté kuřecí maso a rozprostřete ho do tenké, rovnoměrné vrstvy, osolte. Smažte bez narušení, dokud není zespodu zlatavě hnědé, asi 5 minut. Přidejte zbývající kari pastu a za stálého míchání a rozbíjení na kousky restujte, dokud není kuře propečené, asi 2 minuty. Přendejte do mísy s dresinkem.

www.tacos.cz Na stejné pánvi rozehřejte zbývající olej. Přidejte odloženou rýžovou směs a přitlačte ji do rovnoměrné vrstvy. Neporušené smažte, dokud rýže nezezlátne a není křupavá, asi 6-8 minut. Pokračujte ve vaření a rozdělte rýži na větší kousky, 1-2 minuty. Odstavte z ohně.

www.tacos.cz Červenou cibuli a zázvor nechte okapat, přidejte je do mísy s kuřecím masem spolu s tenkými plátky chilli papričky, nasucho opraženými arašídy, nasekaným koriandrem i mátou, a rýží. Dobře promíchejte a spojte.

www.tacos.cz Salát přendejte na talíř. Podávejte s listovým salátem na obalení a klínky limetky na vymačkání.

vloženo 20.10.2022    zobrazeno 319x    verze pro tisk

Letní salát z banánových tykví

Masový salát se zeleninou

Niceský salát
(Salade niçoise)

Papájový salát s krevetami
(Nộm đu đủ)

Pařížský salát podle normy 50160

Pavlovický kuřecí salát