cpt. Cook
 

Vepřová pečeně s rozmarýnem

Vepřová pečeně se skořicí

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Vepřová pečeně se skořicí a bramborami

recept ze stránek www.tacos.cz
6 porcí:  1/2 kg vykostěné vepřové kotlety, 3/4 lžičky soli, 3/4 lžičky mletého pepře, 1/2 lžíce rostlinného oleje, 4 červené kulaté brambory, 60 dkg batátů, 2 lžíce mleté skořice, 1/2  jablko, 1/4 šálku másla nakrájeného na 8mm plátky, 3/4 šálku mléka, 3/4 šálku vody, 1/2 lžíce kukuřičného škrobu, 1/2 kostka kuřecího vývaru, 1/2 kostka hovězího bujónu (masox)
zkopírováno z http://www.tacos.cz Předehřejte troubu na 190 °C. Z vepřové pečené odstraňte tuhé blány, osolte ji a opepřete po půl lžičce obojího. Na velké pánvi rozehřejte olej na středně vysoké teplotě. Přidejte vepřové maso a opékejte ho dozlatova, jednou otočte, asi 8 minut z každé strany. Přeneste do pekáče o příslušných rozměrech. Červené brambory nakrájejte na 12mm plátky, ochuťte zbývající soli a pepřem. Plátky sladkých brambor a skořici vložte do plastového sáčku a protřepejte, aby se obalily. Brambory i sladké brambory naaranžujte kolem vepřového masa a posypte je tenkými plátky kyselejšího zeleného jablka a máslem. Pevně zakryjte fólií. Pečte hodinu až 75 minut, teploměr zapíchnutý do nejtlustší části má ukázat 63 °C.

www.tacos.cz Mezitím v malém hrnci rozšlehejte mléko, vodu a kukuřičný škrob. Přidejte kostky bujonu a za stálého míchání vařte na mírném ohni, dokud omáčka nezhoustne a nezačne bublat. Vepřové maso a brambory podávejte s omáčkou a v případě potřeby je posypte dalším pepřem.

vloženo 14.01.2022    zobrazeno 400x    verze pro tisk

Vepřová pečeně se smetanou

Vepřová roláda

Vepřová roláda

Vepřová roláda se sušeným ovocem

Vepřová žebírka

Vepřová žebírka s rýží a hráškem

Vepřové Cancún

Vepřové Chop Suey

Vepřové karí

Vepřové kostičky po čínsku

Vepřové kostičky se sladkými paprikami

Vepřové kostky po srbsku

Vepřové kotlety à la Nelson

Vepřové kotlety Colbert

Vepřové kotlety frikasé

Vepřové kotlety Hentéš

Vepřové kotlety marinované v bílém víně