cpt. Cook
 

Brukev dušená

Brukev dušená s kapustou

Brukev na paprice

Brukev pečená se šunkou nebo šunkovým salámem

Brukev plněná houbami

Brukev plněná houbami

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Brukev plněná masem

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  8 menších kedluben, 20 dkg pečeného masa, 4 dkg oleje, 1/2  cibule, 1/2  rohlíku, vejce, sůl, mletý pepř, zelená petrželka
zkopírováno z http://www.tacos.cz Brukve oloupáme a dopoloměkka uvaříme v osolené vodě. Okapaným seřízneme vršek, vydlabeme, naplníme, víčkem z vršku přikryjeme, vložíme na rozpuštěný tuk a dusíme doměkka. Vydlabané vnitřky, které jsme nepřidali do náplně, můžeme dusit s sebou.

www.tacos.cz Na náplň: na polovině tuku zpěníme nadrobno rozsekanou cibuli, vložíme nadrobno rozsekané nebo umleté maso (pečené či dušené, mohou to být i zbytky, popřípadě lze kombinovat maso s uzeninou, dobrá je i konzerva vepřového masa ve vlastni šťávě), namočenou housku, rozsekané vnitřky brukví a petrželku, osolíme, opepříme, spojíme vejcem, necháme zahoustnout a pak plníme.

www.tacos.cz Podáváme s bramborovou kaší nebo jednotlivé brukve samotné jako předkrm. Náplň může být různá. Dobrá je například játrová paštika, kterou spojíme vejcem a nastavíme vydlabanou dření. Podle své chuti okořeníme.

www.tacos.cz Vždy můžeme pokrm doplnit salátem ze syrové zeleniny; v tom případě ho nezapomeneme obohatit mladými lístky z brukve.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2514x    verze pro tisk

Brukev plněná zeleninou

Brukev po francouzsku

Brukev po švýcarsku

Brukev s brambory

Brukev se smetanou

Brukve plněné masem a houbami

Brukve zapečené s telecím masem

Brukve zapečené se sýrem

Brukve zapékané s masem a rýží

Kedlubna zapečená s nivou

Kedlubnové zelí

Mladá brukev vařená

Mladé brukve se smetanovou omáčkou