cpt. Cook
 

Čína   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kachna po pekingsku

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2 mladá kachna, 1/2  okurka nakrájená na proužky (na ozdobu), 3 svazky naťové cibulky nakrájené na proužky (na ozdobu), sůl,

Omáčka (lák): 1/2  cibule, 2 stroužky česneku, 1/2 lžíce hladké mouky, 2 lžíce tekutého medu, 15 lžic sójové omáčky, 1/2 lžička octa, 1/2 lžička oleje, 1/2 lžička koření 'pěti vůní', sůl, mletý pepř,

Placičky: 215 dkg hladké mouky, 2.3 dl vroucí vody, 2 lžíce oleje,

Švestková omáčka: 215 dkg švestkových povidel, 3 lžíce sójové omáčky, 1/2 lžíce sherry, 1/2 špetka mleté skořice, 1/2 špetka pálivé papriky,  špetka mletého zázvoru

zkopírováno z http://www.tacos.cz Všechny složky omáčky spojíme a pečlivě promícháme. Hotovou omáčkou potřeme vykuchanou a omytou kachnu, kterou nejdříve osolíme a ostrou vidličkou popícháme. Necháme 13 hodin odpočívat.

www.tacos.cz Pak kachnu upečeme na roštu v troubě rozehřáté na 200 °C. Pečeme cca 1,5 hodiny, přičemž maso častěji poléváme šťávou z pečení.

www.tacos.cz Všechny ingredience švestkové omáčky pečlivě promícháme, uvedeme do varu a za stálého míchání vaříme 5 minut. Ochladíme a pak dáme do ledničky.

www.tacos.cz Mouku zalejeme vroucí vodou a 5 až 6 minut zaděláváme těsto. Necháme stejnou dobu odstát. Pak z těsta vytvoříme válec o průměru 3 cm. Nakrájíme na 2 cm silné plátky, které rozválíme na placičky o průměru cca 6 cm. Povrch každé placičky potřeme troškou oleje. Placičky skládáme dvě a dvě na sebe omaštěnou stranou k sobě. Každý pár rozválíme na placičku o průměru cca 15 cm. Usmažíme na omaštěné rozpálené pánvi, musí zůstat bledé. Po osmažení je zase opatrně rozdělíme.

www.tacos.cz Upečenou kachnu nakrájíme velmi ostrým nožem na plátky. Několik jich vždy položíme na placičku spolu s několika proužky okurky a lžičkou švestkové omáčky. Placičky svineme a jíme rukou.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 6446x    verze pro tisk

Kachna po portugalsku

Kachna po sečuánsku

Kachna po soloňském způsobu

Kachna po srbsku

Kachna s ananasem a třešněmi

Kachna s meruňkovou náplní

Kachna s pomerančem

Kachna s pomerančovou omáčkou

Kachna se zelím
(Veszprém)

Kachní prsa na karí

Kachní prsa na malinách

Kachní prsa plněná dýní a pomerančem

Kachní prsa s brusinkovou omáčkou a pastinákovým pyré

Kachní prsa s čínským zelím

Kachní prsa s omáčkou z portského a fíků

Kachní prsa s pomerančovou omáčkou

Kachní prsíčka na zeleném pepři s liškami

Kachní stehna podle prababičky

Kachnička s vánoční nádivkou pečená do křupava