cpt. Cook
 

Kachna po pekingsku

Kachna po portugalsku

Kachna po sečuánsku

Kachna po soloňském způsobu

Kachna po srbsku

Kachna s ananasem a třešněmi

Kachna s meruňkovou náplní

Kachna s pomerančem

Kachna s pomerančovou omáčkou

Kachna se zelím
(Veszprém)

Kachní prsa na karí

Kachní prsa na malinách

Francie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kachní prsa plněná dýní a pomerančem

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  2  kachní prsíčka, 150 dkg tykve, 1.15  pomeranče na šťávu, 1/2  pomeranč do nádivky, 1/2 lžička směsi koření (mletý hřebíček, pepř, muškátový oříšek a zázvor), 2 lžíce tekutého medu, 2 lžíce aceta balsamica, 2 snítky koriandrových lístků, 2 dkg másla
zkopírováno z http://www.tacos.cz Vyjměte kachní filé z lednice. Dýni omyjte, zbavte semínek a vláknitého jádra a nakrájejte na malé kostičky. Vymačkejte šťávu z pomerančů a další pomeranč oloupejte, vyloupejte dílky a nakrájejte je na dva nebo tři kusy. Ve velké pánvi rozpusťte máslo, přidejte na kostičky nakrájenou dýni, med a koření a na mírném ohni restujte. Po 10 minutách přidejte pomerančovou šťávu, přiklopte, poduste 5 minut, poté sejměte pokličku, přidejte dílky pomeranče a nasekaný koriandr a dovařte ještě 3 minuty. Udržujte se v teple.

www.tacos.cz Kachní filé položte před sebe. Nožem nařízněte tukovou vrstvu a poté do masa udělejte zářez rovnoběžně s tukovou vrstvou) Lžící zvětšete řez a naplňte jej předchozím přípravkem. Filety dobře zabalte a zavažte provázkem, aby nádivka držela na místě. Kachní prsa smažte 8 minut na tučné straně, tím se zbavíte většiny tuku, který slijte, prsa obraťte a pokračujte ve smažení na masité straně po dobu 6 minut, uvnitř chceme dostat stále růžové maso. Podávejte horké se zbylou nádivkou.

www.tacos.cz Příloha: tagliatelle

vloženo 18.01.2022    zobrazeno 332x    verze pro tisk

Kachní prsa s brusinkovou omáčkou a pastinákovým pyré

Kachní prsa s čínským zelím

Kachní prsa s omáčkou z portského a fíků

Kachní prsa s pomerančovou omáčkou

Kachní prsíčka na zeleném pepři s liškami

Kachní stehna podle prababičky

Kachnička s vánoční nádivkou pečená do křupava