cpt. Cook
 

Kuřecí stroganoff na sherry

Kuřecí stroganoff s fenyklem

Kuřecí šašlik s opékanými bramborami

Kuřecí špíz

Kuřecí špíz se zeleninou

Kuřecí tikka masala

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kuřecí wellington

recept ze stránek www.tacos.cz
2 porce:  2  kuřecí prsíčka bez kůže a kostí, 32 dkg lístkového těsta, 1/2  vejce,

náplň: 1/2 lžíce másla, 10 dkg žampiónů bílých či hnědých, 1/2  citrónu, 10 dkg žervé, 1/2 lžička dijonské hořčice nebo celozrnné

zkopírováno z http://www.tacos.cz Na přípravu náplně rozpusťte máslo na pánvi na středním plameni, dokud nezačne prskat, a pak na něm 8 minut smažte nakrájené žampiony, dokud nezměknou a lehce nezhnědnou. Přidejte drcený česnek, tymián a citronovou šťávu, zvyšte teplotu na střední stupeň a vařte ještě minutu, dokud se tekutina z hub neodpaří. Dochuťte, stáhněte z ohně a nechte zcela vychladnout. Směs vyklopte do mísy s měkkým sýrem a hořčicí a vše společně rozšlehejte dřevěnou lžící. Zatímco připravujete kuře, dejte do lednice. V lednici vydrží přikryté až jeden den.

www.tacos.cz Kuřecí prsa položte na prkénko, mírně je nařízněte a rozevřete a pak je jemně naklepejte paličkou na maso nebo válečkem, dokud nebudou mít stejnou tloušťku. Osolte a dejte stranou. Rozbalte či rozválejte plát těsta a vykrojte 2 obdélníky, jeden menší (cca 16 cm), druhý o 2 cm větší. Menší obdélník položte na list pergamenu na pečení a potřete ho trochou rozšlehaného vejce. Položte na něj jedno z kuřecích prsíček hladkou stranou dolů. Lžící přelijte houbovou směsí a přiklopte druhým prsem, hladkou stranou nahoru, tak aby silnější strany prsou byly na opačných koncích. Obnažený okraj těsta a horní část kuřete potřete opět rozšlehaným vejcem, poté přiklopte větší obdélník těsta a zmáčkněte ho tak, aby bylo kuře utěsněno. Přebytečné těsto zastřihněte do oválného tvaru a ponechte 4cm okraj, který pak vidličkou zmačkejte, aby se uzavřel. Případné odřezky znovu vyválete a použijte je k ozdobení wellingtonu. Vychlaďte alespoň hodinu nebo až 24 hodin.

www.tacos.cz Rozehřejte troubu na 210 °C (190 °C s ventilátorem, plyn 6 1/2) a vložte do ní plech. Potřete wellington po celé ploše většinou zbývajícího rozšlehaného vejce. Opatrně ho zvedněte na pečicím pergamenu na horký plech a pečte 25 minut, poté ho potřete zbylým rozšlehaným vejcem a dochuťte mořskou solí. Pečte dalších 10-15 minut do světle zlatavé barvy. Před opatrným rozkrojením na polovinu nechte 5 minut odpočívat.

www.tacos.cz Chcete-li wellington ozdobit realistickými listy z těsta, vyválejte bobkové listy nebo listy šalvěje do odřezků těsta, abyste vytvořili šablonu, pak kolem nich vykrojte a lístky odloupněte.

vloženo 04.12.2021    zobrazeno 202x    verze pro tisk

Kyjevský kotlet

Madráské kuře na karí

Mexické kuře na ananasu

mikolčino kuře na zelí

Minutková kuřecí směs

Nadívané kuře po lesnicku

Nadívané kuře z Gödöllö

Nadívané pečené kuře

Nákyp z kuřete

Nákyp ze zbytku kuřete

Opilé kuře ze S'čchuanu

Pálivý hrnec

Paprika z kuřete a tykve