cpt. Cook
 

Slaninový a olivový koláč k aperitivu

Smažené sýrové tyčinky

Sušenky kypřené droždím

Anglie   bluestarbluestarbluestarbluestarwhitestar

Sušenky ze stiltonu s mákem

Seeded stilton biscuits

recept ze stránek www.tacos.cz
40 kusů:  115 dkg hladké mouky, 1/2 lžičky mořské soli, 8 dkg plísňového sýra stiltonu (či podobného), 10 dkg másla, 1/2  žloutek, 4 lžíce máku nebo sezamu, případně černuchy
zkopírováno z http://www.tacos.cz Mouku, sůl, rozdrobený modrý sýr a máslo rozmixujte v kuchyňském robotu, až směs připomíná strouhanku. Za chodu motoru přidejte žloutek a šlehejte, dokud se nevytvoří těsto. Případně třete mouku, sůl, sýr stilton a máslo mezi konečky prstů, opět dokud směs nepřipomíná strouhanku, poté přidejte žloutek a krátce prohněťte, dokud nevznikne vláčné těsto. Do těsta lze volitelně přidat lžičku nasekaného tymiánu.

www.tacos.cz Směs rozdělte na dvě části a každou rozválejte do rovnoměrného tvaru válečku o průměru asi 2,5-3 cm. Na plochý talíř rozsypte semínka a kousky těsta v nich obalujte, dokud se rovnoměrně nepotáhnou. Vychlaďte hodinu nebo dokud úplně těsto neztuhne.

www.tacos.cz Troubu předehřejte na 160 °C, plyn na 4. Vychlazené těsto nakrájejte na kolečka o tloušťce 7-8 mm. Sušenky položte na velký papírem vyložený plech a pečte 12-14 minut, dokud nebudou lehounce zlatavé. Nechte zcela vychladnout.

vloženo 23.11.2021    zobrazeno 371x    verze pro tisk

Sýrová roláda

Sýrové bílkové tyčinky

Sýrové bochánky z odpalovaného těsta

Sýrové čtverečky se sezamem

Sýrové jemné sušenky

Sýrové pečivo kynuté pod vodou (Potápky)

Sýrové preclíčky

Sýrové preclíky

Sýrové rohlíčky z lístkového těsta

Sýrové sušenky z brambor

Sýrové sušenky z kynutého těsta

Sýrové škvarkové tyčinky

Sýrové tyčinky

Sýrové tyčinky
(Cheese straws)

Sýrové vločkové placičky

Sýroví šnečci