cpt. Cook
 

Ryba s mandlemi nebo lískovými oříšky

Ryba smažená ve vaječném těstě

Sleď s hořčičnou omáčkou

Sledi na červeném víně

Sledi v sladkokyselé omáčce

Smažené tresčí kuličky nadívané kokosem
(Beignets de morue farcis à la noix de coco)

Smažený mořský okoun

Smažený platýs
(Sogliola fritta)

Sole meunière
(Mořský jazyk po mlynářsku)

Stoccafisso all'abruzzese
(Sušená treska po abruzzsku)

Štítník v balíčku
(Gallinella al cartoccio)

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Tacos s kořeněným tuňákem Toma Kerridge

recept ze stránek www.tacos.cz
8 porcí:  40 dkg čerstvého tuňáka, 3 lžíce olivového oleje, 1/2  limetka na šťávu i na kůřu, 1/2 lžíce římského kmínu, 1/2 lžíce koriandru, 1/2 lžičky chilli vloček,

avokádové pyré: 3  avokáda, 3 lžíce koriandrových lístků, 1/2 lžíce nálevu z nakládaných okurek, jalapeños paprička,

k podávání: 8  tortill, olej na potření a na pokapání, jalapeños paprička, 1/2  granátové jablko, 1/2 svazek koriandrových lístků, 4  jarní cibulky, 2  limetky nakrájet na klínky

zkopírováno z http://www.tacos.cz V míse pokapejte tuňáka nakrájeného na 1cm kousky olivovým olejem a posypte ho limetkovou kůrou. Promíchejte a dejte na 20 minut do chladničky. Na malé pánvi opražte kmín a koriandr, poté je spolu se špetkou soli a chilli vločkami přendejte do hmoždíře a rozdrťte na hrubý prášek. Směs koření vmíchejte do tuňáka spolu s limetkovou šťávou a nechte chladit nejméně 10 minut nebo až 1 hodinu.

www.tacos.cz Avokádové pyré připravíte tak, že dužinu z avokáda i všechny další ingredience vložíte do kuchyňského robotu se špetkou soli a mixujete, dokud nevznikne hladké pyré, a pokud je příliš husté, přidáte trochu oleje.

www.tacos.cz Pokud máte rádi křupavé tacos, rozehřejte troubu na 180 °C, potřete malé tortily trochou oleje a pečte 10-15 minut. Při podávání na ně dejte vždy lžíci avokádového pyré a rozetřete ho až po okraj. Přidejte okořeněného tuňáka, posypte chilli papričkami, semínky granátového jablka, nasekaným koriandrem a jarní cibulkou, pokapejte dalším olejem a na talíř přidejte klín limetky.

www.tacos.cz Použijte co nejčerstvějšího tuňáka, protože ho v podstatě jíte syrového. Pokud nemůžete sehnat čerstvou rybu, použijte místo ní na kostičky nakrájeného uzeného lososa, nakládané bílé krabí maso nebo vařené královské krevety.

vloženo 25.01.2022    zobrazeno 97x    verze pro tisk

Tempura

Terstská treska

Tilapie

Treska na africký způsob
(Cabillaud à l'africaine)

Treska na mandlích

Treska na smetaně s kapary

Treska s cibulkou dušenou na víně

Treska z Vicenzy
(Baccalà alla vicentina)