cpt. Cook
 

Postřekovské ledvinky

Pražená játra

Ražniči z telecích jater

Sečuánská játra

Sýr a játra na jehle

Telecí játra Lisabon

Telecí játra na cibulce s jablky

Telecí játra po maďarsku

Telecí játra s flambovanou hruškou

Telecí játra s kuřetem a mandlemi

Telecí játra s ovocem

Telecí játra s pečenými jablky a cibulí

Telecí játra ve sladkokyselé omáčce
(Ficatu ca 'acitu)

Telecí ledvina

Francie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Telecí ledvinky po vinařském způsobu

recept ze stránek www.tacos.cz
1 porce:  1/2  telecí ledvinka (podle velikosti), 4 dkg másla na omáčku i na opečení ledvinek, 3 dkg slaniny (prorostlé nebo tučnější šunky), 6 dkg cibule včetně malých cibulek do omáčky, 10 cl mírně kořeněného červeného vína, 6 dkg žampiónů, 10 g hladké mouky, mletý pepř, moučkový cukr, 1/2 stroužek česneku, sůl, zelená petrželka
zkopírováno z http://www.tacos.cz Prorostlá slanina nebo tučnější šunka krájená na kostky se vloží do pánve, přidá se máslo, menší oloupané - na čtvrtky nakrájené žampióny a cibule krájená nadrobno nebo na jemné plátky (po vídeňsku). Vše se nechá osmahnout a po zpěnění se zapráší moukou, znovu osmahne, zalije dobrým, mírně kořeněným červeným vínem a přivede do varu. Do vařící omáčky se přidá trochu cukru, 1 - 2 celé maličké oloupané cibulky a malý stroužek česneku. Po dostatečném provaření se omáčka odstaví a nechá na teple (musí být hustší - necedí se).

www.tacos.cz Telecí ledvinka zbavená části loje se celá vloží do pánve s kouskem másla, popráší mletým pepřem, rychle opeče a přikrytá se krátce podusí (ke konci dušení se osolí a přidá se trochu připravené omáčky). Ledvinka se nesmí úplně propéci, musí zůstat mírně růžová.

www.tacos.cz Hotová ledvinka se položí na mísu nebo talíř, přelije zbylou horkou omáčkou a ozdobí zelenou petrželovou natí.

www.tacos.cz Vhodnou přílohou jsou smažené brambory, vařená rýže nebo krutonky opečené na másle (malé plátky bílého chleba - veky nebo plátky z rohlíků, žemlí atd.).

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 2528x    verze pro tisk

Vepřová játra po španělsku

Vepřová játra s mandlemi

Vepřová játra v červeném oleji

Vepřová játra valašská

Vepřové ledvinky Čchao