cpt. Cook
 

Lilek po parmsku
(Melanzane alla parmigiana)

Lilek smažený

Lilek zapečený se žampiony

Lilková směs

Lilkové nočky s rajčaty a bazalkou
(Gnocchi di melanzane con pomodorini e basilico)

Itálie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Lilkový flan

Flan di melanzane

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  3  lilky, 1/2 snítka bazalky, 1/2  vejce, 3 dkg másla, 2 dkg parmazánu, 4 dkg sušených rajčat, 1/2  mozzarella, čerstvá rajčatová omáčka, sůl, mletý pepř
zkopírováno z http://www.tacos.cz Lilky propíchejte vidličkou a pečte je v troubě při 200 °C asi hodinu a půl nebo dokud nejsou na dotek měkké. Po upečení je nechte vychladnout, rozkrojte napůl, dužinu vydlabejte lžící a spolu s omytými a osušenými lístky bazalky ji vložte do mixéru. Přísady pečlivě rozmixujte, až vznikne hrubé pyré. Přebytečnou vodu ze směsi zcedíte v cedníku vyloženého papírovými utěrkami. Po několika minutách přendejte lilkový krém do mísy a přidejte vejce, sůl, pepř a sušená rajčata nakrájená na malé kousky. Formičky (ramekiny) vytřete pomocí štětce měkkým máslem, vysypte parmazánem, dejte několik lžic směsi a uprostřed udělejte důlek.

www.tacos.cz Mozzarellu nakrájejte na malé kostičky, vložte je do důlku doprostřed formiček a uzavřete lžící náplně. Pečte ve vodní lázni při 180 °C asi 40 minut. Vyklopte a podávejte podle chuti s čerstvou rajčatovou omáčkou.

www.tacos.cz Flan se od suflé liší způsobem přípravy: oba se pečou v troubě, ale první se peče ve vodní lázni, druhý obvykle obsahuje ušlehané bílky a během pečení má tendenci bobtnat, takže formy by nikdy neměly být naplněny více než do 2/3 svého objemu.

vloženo 24.11.2022    zobrazeno 518x    verze pro tisk

Lilky plněné masem
(Berenjenas rellenas de carne)

Marinovaný lilek

Máslová tykev plněná kuřecím masem

Nadívaná tykev Matterhorn

Nadívaná tykev s hořčičnou omáčkou

Nadívané lilky
(Aubergines farcies)

Nádivka z tykve

Patizony po jihomoravsku

Pečený lilek se sýrem a medem

Placky z patisonů

Plněná tykev (ďurgeta) I.

Plněná tykev (ďurgeta) II.

Plněná tykev s koprovou omáčkou

Plněná tykev se šunkou