cpt. Cook
 

Korma z kachny

Kořeněná kachna na hruškách
(Ànec amb peres)

Kounická kachna

Magret de canard aux griottes
(Kachní prsa na višních)

Nadívaná husa Flamengo

Nadívaná husí prsíčka

Nadívaná kachna po dánsku

Pečená husa s nádivkou

Pečená kachna s černobýlem

Pečená kachna v rýži s hrachem

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Pečená nadívaná kachna

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  1/2  kachna, 30 dkg vepřové kýty (podle velikosti kachny), 2  rohlíky, 1.15 dl mléka, 10 dkg slaniny, kachní játra, 2  vejce, 1/2 stroužek česneku, sůl, mletý pepř,  špetka nového koření,  trochu strouhané citrónové kůry
zkopírováno z http://www.tacos.cz Příprava náplně: maso s játry na strojku dvakrát umeleme, strojkem protlačíme v mléce namočené na plátky nakrájené vymačkané rohlíky od předchozího dne. Přidáme na drobno nakrájenou slaninu, do pěny ušlehaná vejce, česnek se soli, koření a citrónovou kůru. Vše dobře promícháme.

www.tacos.cz Příprava kachny: z vykuchané kachny odkrojíme v kloubu křídla, odřízneme nohy, vykrojíme krk a kůži můžeme ponechat. Pak kachnu na hřbetě rozřízneme a ostrým nožem opatrně oddělíme maso od kostry. Nesmíme porušit maso ani kůži. Takto vznikly plát posolíme, naplníme nádivkou a zašijeme. Převážeme ještě motouzem do tvaru válečku tak že klademe smyčky motouzu hustě vedle sebe. Povrch posolíme, vložíme na pekáč a mírně podlijeme. Při pečení kachnu často obracíme a poléváme vypečenou šťávou. Jakmile je kachna měkká, zahustíme šťávu lžičkou mouky a kouskem másla a povaříme.

www.tacos.cz Příloha: jemný knedlík, bramborový knedlík, salát z červeného nebo dušeného červeného zelí s jablky. Zbytek podáváme na studeno s francouzským zeleninovým salátem nebo okurkovým salátem smíchaným s rajčaty a paprikami.

vloženo 01.01.2007    zobrazeno 9179x    verze pro tisk

Pekingská kachna (singapurská úprava)

Plněná kachna

Plněná kachna po slezsku

Plněná kachní prsíčka s jablky a cibulí

Ričet

Šoulet

Šoulet