cpt. Cook
 

Korma z kachny

Kořeněná kachna na hruškách
(Ànec amb peres)

Kounická kachna

Magret de canard aux griottes
(Kachní prsa na višních)

Nadívaná husa Flamengo

Nadívaná husí prsíčka

Nadívaná kachna po dánsku

Paštika s kachnou a černými olivami
(Pâté en croute de canard et olives noires confites)

Pečená husa s nádivkou

Pečená kachna s černobýlem

Pečená kachna v rýži s hrachem

Pečená nadívaná kachna

Pekingská kachna (singapurská úprava)

Plněná kachna

Plněná kachna po slezsku

Plněná kachní prsíčka s jablky a cibulí

Ričet

Šoulet

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Šoulet

recept ze stránek www.tacos.cz
8 porcí:  1/2 kg fazolí, 1/2 kg krup, 4  husí stehna, husí sádlo nebo olej, 15  cibulí, 3 hlávky česneku, 1/2 lžička mletého pepře, 1/2 lžička mletého zázvoru, 1/2 lžíce pálivé papriky, 1/2 lžíce mleté papriky, vývar, hovězí kost, sůl
zkopírováno z http://www.tacos.cz Fazole přes noc namočíme do vody, stejně naložíme s velkými kroupami. Druhý den vezmeme buď půl husy nebo 4 husí stehna. Husí maso nakrájíme na velké kostky, ale pokud použijeme stehna, necháme je vcelku. Maso vložíme na husí sádlo nebo olej a krátce obděláme. Pak přidáme drobně nakrájené cibule až zrůžoví. Utřeme česnek a přidáme k masu a cibuli. Osolíme a přidáme koření: pepř a zázvor a krátce osmahneme, aby se koření rozvonělo. Přidáme pálivou i sladkou papriku, vzápětí zalijeme vývarem a podusíme v troubě.

www.tacos.cz Mezitím vaříme fazole a kroupy v téže vodě, ve které se máčely, a to spolu s několika hovězími kostmi, z nichž jedna musí být morková. Podušené husí maso vyjmeme z trouby a vložíme do směsi fazolí a krup. Podle potřeby přidáme vařící vodu nebo vývar, osolíme a přikryté vaříme na velmi mírném plamenu do měkka, popřípadě můžeme vložit zakrytý pekáč či hrnec s dostatečným množstvím vody do mírně zahřáté trouby. Fazole můžeme nahradit hrachem nebo čočkou, kroupy zase rýží. Použijeme-li pouze bílé fazole, nemusíme je máčet tak dlouho, aby se nerozvařily.

vloženo 30.07.2007    zobrazeno 2167x    verze pro tisk