cpt. Cook
 

Garganelli s hříbky a brokolicí
(Garganelli ai funghi porcini e broccoletti)

Gratinované ziti
(Ziti gratinati)

Halušky s uzeným masem a smetanou

Hnízda s holoubaty

Houbové ravioli

Hovězí maso Tennessee

Italské těstoviny

Jarní nudle

Jarní špagety

Jarní těstovinové mušle
(Conchiglie primavera)

Jednoduché špagety se sýrem

Kakaové tagliarelli

Karbonářské makaróny

Kardinálské špagety

Itálie   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Klasické ragú z mletého masa

Ragú classico

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  150 dkg mletého masa hovězího nebo i vepřového, 1/2 l rajčatového pyré (koncentrát, salsa di pomodoro), 1/2  mrkev, 1/2 list řapíkatého celeru, 1/2 sklenka červeného vína, cibule, česnek, máslo, olivový olej, tymián, bobkový list, muškátový oříšek, bujón (masox), tvrdý sýr
zkopírováno z http://www.tacos.cz Na oleji a másle osmažte cibuli nakrájenou na tenká kolečka, rozmačkaný česnek a nastrouhanou mrkev, přidejte mleté maso a nechte propojit za stálého míchání, později přidejte sklenku červeného vína a nechte odpařit. Když je maso orestované a víno odpařené, přidejte rajčatový koncentrát, který rozředíte vodou, protože je velmi hustý, kostku do polévky a koření. Za občasného míchání nechte vařit alespoň 45 minut na středně silném ohni. Variace: do ragú můžete přidat i namočené sušené houby.

www.tacos.cz Jíme s téměř všemi typy těstovin kromě špaget. Podávejte tak, že do talíře dáte těstoviny a na ně vrstvu ragú a posypete sýrem. Pozor: tentokrát platí 'čím méně, tím lépe'. V žádném případě nesmí těstoviny v omáčce plavat.

www.tacos.cz Ragú je možné připravit i k lasagním, to znamená, že na jednotlivé vrstvy lasagní nalijete ragú, eventuálně posypete sýrem a dáte zapéci. Zapéci (v troubě při 180 °C) s ragú můžete téměř jakýkoli typ těstovin typu makarony a tím získáte slavnostní nedělní jídlo: maccheroni al forno.

vloženo 06.08.2007    zobrazeno 3516x    verze pro tisk

Kolínka s taveným ementálem

Kolínka v bešamelu

Korzárské špagety

Kořeněné orzo se špenátem

Kuskus se zeleninou