cpt. Cook
 

Garganelli s hříbky a brokolicí
(Garganelli ai funghi porcini e broccoletti)

Gratinované ziti
(Ziti gratinati)

Halušky s uzeným masem a smetanou

Hnízda s holoubaty

Houbové ravioli

Hovězí maso Tennessee

Italské těstoviny

Jarní nudle

Jarní špagety

Jarní těstovinové mušle
(Conchiglie primavera)

Jednoduché špagety se sýrem

Kakaové tagliarelli

Karbonářské makaróny

Kardinálské špagety

Klasické ragú z mletého masa
(Ragú classico)

Kolínka s taveným ementálem

Kolínka v bešamelu

Korzárské špagety

Kořeněné orzo se špenátem

   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Kuskus se zeleninou

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  40 dkg instantního kus-kusu, 4 dl vody, 1/2 lžička soli, 2 dkg másla, 3  červené cibule, 215 dkg cizrny, 2  cukety, 2  žluté papriky, 16  třešňových rajčat, 3 lžíce vinného octa, 8 lžic extra virgin olivového oleje, 1/2 lžička tabasca, sůl
zkopírováno z http://www.tacos.cz Troubu předehřejeme na 200 °C. Papriky nakrájíme na proužky, cukety na kolečka, červené cibule na osminky a třešňová rajčátka na poloviny. Zeleninu rozložíme na plech, pokropíme vinným octem, olivovým olejem a tabaskem. Promícháme, dáme do trouby a pečeme 20 minut. Potom přidáme k zelenině zcezenou cizrnu (z konzervy nebo předem uvařenou doměkka), promícháme a pečeme dalších 15 minut.

www.tacos.cz Mezitím si připravíme kuskus - v hrnci přivedeme k varu vodu se solí. Do ní vmícháme instantní kuskus a pomalu mícháme, až se všechna voda vstřebá. Sundáme z ohně, hrnec přikryjeme pokličkou a necháme 2 minuty odpočinout. Poté do kuskusu vmícháme máslo a na mírném ohni za občasného promíchání vidličkou povaříme ještě 3 minuty. Opět přikryjeme pokličkou a necháme 8 minut odpočívat.

www.tacos.cz Kuskus je tradičně podáván v hlubokém talíři, navršen do nevysokého kopečku. Na vrcholu tohoto kopečku je vyhlouben důlek, do něhož se umístí dušené maso se zeleninou, v tomto případě pečená zelenina spolu se šťávou z pečení.

vloženo 14.09.2008    zobrazeno 1872x    verze pro tisk